KONSEPT GELİŞTİRME VE ÖN-ARAŞTIRMA

Bir proje veya ürün geliştirme sürecinde, mekatronik temelli bilgi birkimimiz ve becerilerimizi, literatür araştırmasından bitmiş ürün üretimine kadar olan sürece entegre ediyoruz.

Projenize uygulanabilir teknolojileri araştırıyoruz ve araştırma sonuçlarına göre proje yol haritası oluşturuyoruz ve ön endüstriyel tasarım ve bilgisayar destekli simülasyon çalışmalarını yürütüyoruz.

FONKSİYONEL PROTOTİP ÜRETİMİ

Fikir üretim süreçlerinden sonra, kavram ispatı için elektronik ve donanım prototipleri üretilir. Baskı devre kartları, poliüretan döküm ile üretilmiş kasalar ve CNC ile işlenmiş parçaların tarafımızca üretimi tamamlanır. Donanım ve yazılım konsolidasyonu, projenizin gereksinimlerine göre özenle seçilmiş bileşenlerle yapılır. Olası teknolojik zorlukları ortaya çıkarmak için tamamen işlevsel bir prototip geliştirilir ve bu aşamada elde edilen bilgi birikimi ile gelişmiş konseptler mükemmelliğe ulaştırılır.

Robotik Sistemler Tasarımı ve Üretimi

Teknolojinin kolay ulaşılabilir hale gelmesi ile birlikte endüstriyel otomasyon alanında ciddi gelişimler meydana gelmeye başlandı.

Mekanik ve elektronik tasarım süreçleri tamamlandıktan sonra yazılım geliştirme aşamasına geçilir. Bu aşamada karşılaşılabilecek tüm senaryolar için doğru komutların belirlenmesi, işletmenin ihtiyaç duyduğu özelleştirmelerin yapılması ve yazılım-donanım birleştirmesi adımları gerçekleştirilir. Prototip üretimi gerçekleştirildikten ve tüm testler tamamlandıktan sonra üretime geçilir.

Her işletmenin kendi ihtiyaçlarına göre tasarlayıp uyguladığımız otonom/insansız sistemler sayesinde üretim süreçlerinde kalite ortalamasını önemli şekilde artırıyoruz. RoboTeknik olarak 2009 yılından bu yana edindiğimiz deneyim ve tecrübeler ile robotik sistemlerin mekanik ve elektronik tasarımı, programlanması, prototip ve ürün üretimi süreçlerinde müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Siz de işletmenizi en güncel teknolojiler ile donatmak ve hata oranınızı %100’e kadar azaltmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Giyilebilir Elektronik Ürün Geliştirme

Son yıllarda en hızlı gelişme gösteren alanlardan biri de giyilebilir teknolojiler. Sağlıktan iletişime, spordan finansa kadar pek çok farklı sektör için geliştirilen giyilebilir elektronik sistemler sayesinde kullanıcılara anlık bildirimlerin ve uyarıların gönderilmesi de mümkün. Taşınabilir sistemler olması nedeniyle çalışan, araç ve mesai takibi konusunda büyük kolaylık sağlayan ürünlere; sağlık, finans ve eğlence gibi çeşitli alanlarda da geliştirmeler yapmak mümkün. Yakın gelecekte yaygın kullanımda olacağına inanılan ve özellikle medikal ihtiyaçlar için vazgeçilmez olacak bileklik, kolye, kol bandı ve başlık gibi ürünlerle ihtiyaç duyabileceğimiz tüm vücutsal değerlerin takibi ve eşzamanlı teşhis/tedavi amaçlı kullanılabilecek.

Global teknoloji markalarının da ağırlık vermeye başladığı vücuda entegre sistemler, yakın gelecekte iş hayatında ve sosyal yaşamda büyük yer tutmaya başlayacak.

Sağlık alanında hali hazırda kullanımda olan birçok giyilebilir teknoloji ürünü bulunuyor. Bu ürünler arasından en öne çıkanları ise sporcuların ve kronik hastalığı olan kişilerin hayati verilerini takip etmeye yarayan kol bantları. Ancak sağlık uygulamalarında da pek çok yeni gelişmeden bahsetmek mümkün. RoboTeknik olarak elektronik ve endüstriyel tasarım, prototip üretimi ve üretim süreçlerini gerçekleştirdiğimiz Giyilebilir Uyku Analizi Cihazı sayesinde uyku problemi yaşayan ve uyku apnesi gibi hastalıklara sahip olan kişilerin anlık takibini gerçekleştirecek bir sistem hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Tasarım odaklı düşünme benimsemiş geliştirme süreci, araştırma, elektronik prototipleme, kavram ispatı, malzeme seçimi, endüstriyel tasarım, hızlı prototipleme, son geliştirme ve üretim konularını içermektedir.

Gömülü Yazılım ve Yazılım Geliştirme

RoboTeknik, özellikle robotik ve giyilebilir elektronik alanları için özelleştirilmiş gömülü sistemlerde uzmanlaşmıştır. Piyasadaki çeşitli entegre devreler ve mikrodenetleyiciler için gömülü yazılım ve yazılım geliştirme ve test etme yeteneğine sahiptir. Gömülü yazılım geliştirme süreci, çeşitli entegre devreler ve mikroişlemcilerle entegrasyon göz önünde bulundurularak tamamlanır.